Written by admin

Alkali Suyun Faydaları Nelerdir?

İnsanların daha sağlıklı bir yaşam sürmesinde, yaşlanma etkilerini artırmalarında doğru beslenme kadar doğru su tüketimi de büyük bir önem taşır. Günümüzde birçok kişi günde 2 litre su içerek sağlıklı bir şekilde yaşam sürdürdüğünü düşünse de suyun kalitesi tüketim miktarı kadar önemlidir. Suyun pH değeri bu açıdan dikkate alınması gereken en önemli noktalar arasında yer alır. Alkali su insan sağlığı açısından en faydalı su olarak görülür. Bu suyun alkali olabilmesi için pH değerinin belirli düzeyde olması gerekir. 

Alkali su tüketmek sağlık açısından büyük bir öneme sahip. Bu su içerisinde birtakım mineralleri bir arada bulundurur. Hem besleyici hem de sağlıklı olması açısından büyük bir öneme sahip. Vücudun toksinlerden arındırılmasından direncinin artırılmasına kadar alkali suyun birçok önemli faydasından bahsetmek mümkün olabilir. Bu nedenle su tüketiminde alkali su faydaları her zaman göz önünde bulundurulmalı. 

alkali-su-faydalari

Alkali Su Nedir?

Bazik su olarak da bilinen alkali su içerisinde birçok mineral barındıran sağlıklı sudur. İçerisinde kalsiyum, potasyum, silika, magnezyum ve bikarbonat gibi birçok mineralin bulunması önem taşır. Vücudun bu minerallerin her birine oldukça fazla ihtiyacı bulunur. Özellikle vücut tarafından emilen bu mineraller besleyicilikleri ile öne çıkar. 

Bir suyun pH değeri eğer 7’den daha yukarıda ise bu suyun alkalik olduğu bilinir. Bazik olarak da nitelendirilen bu suyun vücudun sağlıklı gelişimine devam etmesinde önemli bir yeri bulunur. Burada suyun alkali ya da asidik karakterli olduğunu en iyi belirten unsur pH değeridir. 

Suyun pH değeri 7 altında ise alkali değerinin olmadığı ve asidik değerinin yüksek olduğu düşünülür. 7 ise suyun nötr değerlerde olduğu belirtilir. Ancak alkali sular 7 pH değerinin üzerinde olan sulardır. Son derece önemli olan su tüketiminde mutlaka bu değerleri göz önünde bulundurmak gerekir. Alkali su faydaları her bakımdan insan sağlığı açısından göz önünde bulundurulmalı. 

İlginizi çekebilir: İçme Suyumun pH Derecesi Kaç Olmalıdır?

Alkali Suyun Faydaları Nelerdir?

Alkali su vücut açısından birçok faydayı bir arada bulundurur. İçerisinde bulunan tüm mineraller insanların uzun yıllar hastalıklar karşısında daha dirençli olabilmelerinde önemli etkileri ile öne çıkar. Alkali suyun faydaları hakkında da şunlardan bahsetmek mümkün olabilir:

  • Vücudun toksinlerden arındırılmasında etkilidir. 
  • Güçlü bir antioksidan özelliği taşır. 
  • Vücudun pH dengesinin sağlanmasında etkilidir. 
  • Böbreklerin çalışma kapasitesi üzerinde önemli etkileri bulunur. 
  • Ödem oluşumunu en aza indirir. 
  • Vücudun nemlenmesini sağlar. 
  • Yüksek bir enerji verir. 
  • Diyabeti önler. 
  • Kanserle mücadele önemli bir destekçi.
  • Kalbin korunmasına yardımcı olur. 

Bunların yanında cildin gergin ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Yaşlanma etkilerini en aza indirir. Bağışıklık sistemini artırarak direncin yükselmesini sağlar. Asidik beslenmenin tetikleyebileceği tüm sorunlara karşı bedeni korur. Diyet ve spor ile birlikte su tüketmek zayıflamayı daha kolay bir hale getirir. 

alkali-su

Alkali Suya Nasıl Ulaşabilirim?

Suyun alkali değerinin artırılmasında farklı alternatifler deneyebilirsiniz. Alkali suyu yapabilmek için 2 litre su içerisine bir yemek kaşığı karbonat eklemeniz gerekir. bu karbonat eriyene kadar da karıştırmalısınız. Ancak su arıtma sistemleri de kullanarak en sağlıklı şekilde su tüketme imkanı bulabilirsiniz. 

Su arıtma sistemleri suyun tamamen arıtılmasını sağlamakla kalmaz aynı zamanda vücudun ihtiyaç duyduğu tüm mineralleri de vererek sağlıklı bir şekilde yaşantınıza devam etmenize yardımcı olur. Alkali su tüketimi konusunda su arıtma sistemlerinin tüm avantajlarından en iyi şekilde yararlanılabilir. En gelişmiş filtrasyon sistemleri ile insan bedeninin ihtiyaç duyduğu sağlıklı suya ulaşmak oldukça kolay olabilir. 

Ürünlerimize göz atın:

Waterjobs: waterjobs.com.tr

Alkalix: alkalix.com.tr

Bizi sosyal medyadan takip edin: instagram.com/mtmsuaritma/

0