bulanik-su-nedenleri
Written by admin

İçme Suyum Bulanık, Sebebi Ne olabilir?

İçme sularının insan sağlığı açısından iyi standartlarda olması için birtakım kriterleri taşıması gerekir. Uygun pH değerinde olmayan sular insanlara fayda vermediği gibi çeşitli zararlar da verebilir. İçme suyum bulanık problemini yaşıyorsanız bu durum sağlık açısından çok daha riskli durumlar ortaya çıkarabilir. Böyle durumlarda mutlaka içme suyu konusunda birtakım önlemler almak gerekir. Sularınızın bulanık olmasının birçok önemli nedeninden bahsetmek mümkün olabilir. 

Çeşmelerden akan sular içerisinde micron seviyelerde tortular bulunur. Bu tortular mangan, demir, bikarbonat, kum, kil, silis ya da kalsiyum olabilir. Suyun bakteri miktarının giderek artış göstermesi de daha bulanık görünmesine neden olabilir. Eğer çeşmeden gelen suda arıtıcı kullanılmıyor ise su içerisinde bulunan tüm zararlı maddeler doğrudan vücudunuza dolar. Bu durum da birtakım hastalıklara açık hale gelmenize neden olur. MTM Su Arıtma Sistemleri ile suyunuzun daha sağlıklı bir şekilde tüketilmesini sağlamanız mümkün olabilir. 

 

icme-suyum-bulanik

 

Bulanık Sudan Nasıl Kurtulurum? 

Bulanık su insanların tüketmekte oldukça zorlandıkları bir sudur. Her ne kadar evsel içme suları çeşitli parametrelerden geçirilerek insanlara ulaştırılsa da çeşitli nedenlerle suyun bulanık akması durumu ortaya çıkabilir. Boruların eskimesi, suyun uzun süre beklemesi gibi durumlar suyun rengini kaybetmesine neden olabilir. Eğer suyunuz temiz su özelliklerini taşımıyor ise kendiniz birtakım önlemler alabilirsiniz. 

Bulanık sudan kurtulabilmek için su arıtma sistemlerinden yararlanılabilir. Ters osmoz teknolojisi (ters osmoz nedir?) kullanılan su arıtma sistemleri ile suyun arındırılarak daha temiz bir hale dönüştürülmesi sağlanır. Hem içindeki tüm bakteriler temizlenir hem de suyun renginin düzelmesi sağlanır. Bulanık su birçok hastalık riskini ortaya çıkarır. Böyle durumlarda MTM Su Arıtma Sistemlerinden yararlanabilirsiniz. Suyun doğal rengine kavuşmasına destek veren bu sitemler sayesinde sularınız daha içilebilir bir seviyeye ulaşır. 

Su arıtma sistemlerinde kullanılan filtrasyon sistemleri ile tüm bu sorunlarından kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz. Kaliteli içme suyu konusunda su arıtma sistemlerinin avantajları her zaman önemlidir. Böyle durumlarda sudan kaynaklı birçok hastalık riskinden de kurtulabilirsiniz. 

 

İlginizi çekebilir: Su Arıtma Cihazını Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

 

Temiz Suyun Özellikleri Nelerdir?

Temiz su tüketme konusunda dikkat edilmesi gereken birtakım detaylar bulunur. Genel olarak berrak ve renksiz akan suların temiz olduğu düşünülür. Ancak suyun renksiz olması temiz olduğu anlamına gelmez. Böyle durumlarda temiz suyun özellikleri hakkında yeterli bilgiye sahip olmak gerekir. Temiz sularda olması gereken en önemli özellikler şunlardır:

  • Hastalık yapacak düzeyde mikroorganizmalar kesinlikle içermemelidir. 
  • Bu suların kokusuz ve renksiz olması gerekir. 
  • İçimi rahat sular olması önem taşır. 
  • İçerisinde yağlar ve fenoller gibi kötü kokuya ve tada neden olan maddeler olmamasına dikkat edilmelidir. 
  • Aynı zamanda mangan, demir ve hidrojen sülfür barındırmamasına dikkat edilmelidir. 
  • Suların zararlı kimyasallardan arınmış olması gerekir. 
  • Yeteri kadar yumuşak olması önem taşır. 

Bu özelliklere sahip olan sular temiz içme sularıdır. Tüketiminde herhangi bir sorun bulunmaz. Ancak suların gerekli mineralleri taşıması da insan sağlığı açısından dikkat edilen bir diğer unsurdur. 

 

bulanik-su

 

Temiz Su İçin Ne Yapmalıyım?

Temiz su günümüzde en ciddi sorunlar arasında yer alır. Özellikle büyük şehirlerde alt yapı sistemlerinin yetersiz kalması ve su borularının eskimeye başlaması su sorunlarını daha çok ortaya çıkarır. Böyle durumlarda temiz su tüketmek için su arıtma sistemlerinden yararlanabilirsiniz. MTM Su Arıtma Sistemleri ile temiz suyu hem evlerinizde hem de iş yerlerinizde rahatlıkla elde edebilirsiniz. Çeşmelerden akan suları bu cihazların filtrasyon sistemlerinden geçirerek tüm zararlı maddelerden arındırabilirsiniz. İçimi rahat bir su elde edebilmek için MTM yeni nesil su arıtma cihazları oldukça idealdir. 

 

Ürünlerimize göz atın:

Waterjobs: waterjobs.com.tr

Alkalix: alkalix.com.tr

Bizi sosyal medyadan takip edin: instagram.com/mtmsuaritma/

0