kaliteli-su
Written by MTM Su Arıtma

Neden Kaliteli Su İçmelisiniz? İşte Kaliteli Su İçmek İçin 4 Sebep

Gün içerisinde vücudun diri ve dinç kalması için su tüketmek büyük önem taşır. Ancak tüketilen suyun temiz ve kaliteli olması büyük bir önem taşır. İçme suyunun kalitesine önem vermek, yaşamın devamında sağlıklı olabilmek için oldukça önemli. Kalabalık şehirlerde yaşanan alt yapı sorunları, suyun yetersiz olduğu durumlar su tüketimini etkileyen konular arasında bulunur. Ancak şehir şebekelerinden gelen suyun kalitesi düşük olsa dahi ekstra su arıtma cihazları kullanarak suyun kalitesini artırmak mümkün olabilir. 

Beklemiş, rengi değişmiş, kokusu olan suları tüketmek sağlık açısından son derece riskli. Böyle durumlarda beklemiş suları tüketmek yerine arıtılmış ve taze su tüketmek büyük önem taşır. Su kalitesi her zaman üzerinde durulması gereken konular arasında yer alır. Gün içerisinde kaliteli su içmek için bilmeniz gereken 4 neden şu şekilde sıralanabilir:

 

1-Gün İçinde Zinde Kalmak İstiyorsanız

Su tüketmek metabolizmanın çalışmasını sağlar. Böylece kan dolaşımını artırarak daha zinde olmanıza yardımcı olur. Daha dinç ve zinde olmanın yanı sıra bol su tüketerek sebepsiz ortaya çıkan eklem ağrılarından kurtulabilirsiniz. 

Zinde kalmak isteyen kişilerin günde belli miktarda su tüketmesi gerekiyor. Sabahları uyandığınızda aç karnına bir bardak taze su tüketmek vücudunuzun yenilenmesine yardımcı olur. Özellikle yaz aylarında bol su tüketmek vücudunuz için önemli bir ihtiyaçtır.

kaliteli-su-icmek

2- Baş Ağrısı Çekmek İstemiyorsanız

Su tüketmemek vücudun zamanla deformasyona uğramasına neden olur. Eklem ağrıları vücudu halsizleştirirken yorgunluk hissi gibi durumlar ciddi anlamda sorun yaşamanıza neden olabilir. Su tüketmemek özellikle çok ciddi baş ağrılarına neden olabiliyor. Böyle durumlarda mutlaka kaliteli içme suyu tüketmeye önem vermeniz gerekiyor. Kaliteli içme suyu ile hem sağlığınızı koruyabilir hem de baş ağrısı gibi istenmeyen durumlardan kendinizi koruyabilirsiniz. 

Su tüketilmediğinde ortaya çıkan bağ ağrısı, halsizlik, yorgunluk, az idrara çıkma gibi durumlar dehidrasyon belirtisi. Böyle durumlarda vücut tamamen dirençten düşer ve günlük yaşantınızı büyük oranda sekteye uğratır. Bu nedenle temiz, kaliteli ve sağlıklı su tüketmek her anlamda dikkat edilmesi gereken detaylar arasında yer alır. 

 

3- Cildiniz Nemli Kalsın İstiyorsanız

Su yalnızca vücudun dinç kalması için gerekli değil. Aynı zamanda cildin ve saçların daha sağlıklı görünebilmesi için de önem taşır. Bol su tüketmek cildinizin kendini yenileyerek daha taze ve genç bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Günde 2 litre ya da 8 bardak su tüketen kişiler yaşlanmanın etkilerine karşı daha dirençli olabilirler. 

Ciltteki kırışmaların gecikmesi, cildin parlak ve genç görünmesi için günlük su tüketiminin aksatılmaması gerekir. Sağlıklı su tüketmek yaşlanma karşısındaki en önemli silahlar arasında yer alır. cildin nemli kalmasına yardımcı olan su aynı zamanda cildin daha esnek görünmesine yardımcı olur. Nem dengesi su sayesinde sağlanır. Aynı zamanda kırışıklıkların da daha yavaş ortaya çıkmasını sağlar. 

kaliteli-su-icme

4-Sindirim Sisteminiz Sağlıklı Kalsın İstiyorsanız

Suyun birçok faydası içerisinde sindirim sistemine olan etkileri de yer alır. Bol su tüketmek sindirim sisteminin daha düzenli bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Yetersiz su içen kişilerin sindirim sistemleri az çalışarak kabızlık problemi yaşamalarına neden olur. Bu nedenle hazımsızlık ve kabızlığı önlemek için mutlaka düzenli su tüketmek gerekir. 

İçme Sularının Kalitesi Ne Olmalıdır?

İçme suyu kalitesi de bu aşamada önemli detaylar arasında bulunur. Öncelikle tüketeceğiniz suyun rengi berrak olmalıdır. Kokusuz ve içimi hoş olmalıdır. Hastalık yapıcı organizmalar içermediğinden emin olmanız gerekir. Yeterli miktarda yumuşak olması da içme sularının kalitesine etki eden unsurlar arasında yer alır. Suyun pH değerinin hafif alkali ya da nötr olması önemlidir. Normal içme sularında en uygun pH değerinin 6,5 ile 9,2 arasında olmasına dikkat edilmelidir.

Ürünlerimizi incelemek için tıklayın.

0

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *